תערוכות

תערוכות בעבר

מוזיאון תל אביב לאמנות מבקר בברלין

מוזיאון תל אביב לאמנות מבקר בברלין

במרטין גרופיוס באו, ברלין

 

שיתוף פעולה ראשון ורחב היקף בין מוזיאון תל אביב לאמנות לבין מרטין גרופיוס באו בברלין - אחד מחללי התצוגה החשובים בעולם. מבחר של כ- 70 יצירות מופת מאוסף מוזיאון תל אביב לאמנות, יוצג בתערוכה שתתפרש על פני עשר גלריות במרטין גרופיוס באו, ברלין.

 

תערוכה רחבת היקף של מוזיאון תל אביב לאמנות במרטין גרופיוס באו בברלין, היא אירוע האמנות החשוב והמרכזי ביותר שיתקיים במסגרת האירועים לציון 50 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לגרמניה, שייערכו בשנת 2015 .

 

זהו שיתוף הפעולה ראשון בין שני המוזיאונים, והפעם הראשונה שאוסף מוזיאון תל לאמנות מוצג מחוץ למוזיאון בהיקף כה גדול. שיתוף פעולה זה ממשיך את המגמה של מוזיאון תל אביב לאמנות בשנים האחרונות - לקדם ולפתח קשרים ופעילות עם המוזיאונים המרכזיים בעולם, כדוגמת שיתופי הפעולה עם בוזאר, מרכז לאמנויות יפות, בריסל, מוזיאון דאלאס לאמנות וההרמיטאג' בסנט פטרסבורג, רוסיה . סוזן לנדאו, מנכ"לית ואוצרת ראשית של המוזיאון רואה חשיבות רבה בחשיפת המוזיאון לקהל בינלאומי ובמיוחד חשיפה של אמנות ישראלית עכשווית.

 

פרופ' גריאון זיוורניך מנהל מרטין גרופיוס באו בברלין, הזמין את מוזיאון תל אביב לאמנות להציג תערוכה ממבחר אוספיו. האמנים הישראליים שיציגו בתערוכה, הוזמנו להקמה ולהצבה של עבודותיהם במוזיאון בברלין . הפתיחה החגיגית בהשתתפות צוות האוצרות של המוזיאון והאמנים הישראלים, תתקיים ב 26 במארס 2015 . התערוכה תוצג במשך כשלושה חודשים ותינעל ב- 21 ביוני 2015.

התערוכה תחת הכותרת "מבחר מאוסף מוזיאון תל אביב לאמנות", תכלול כ- 70 יצירות נבחרות משלוש מחלקות מרכזיות ומובילות במוזיאון תל אביב לאמנות: אמנות ישראלית באוצרות אלן גינתון, הדפסים ורישומים באוצרות אירית הדר ואמנות מודרנית שאוצרת רז סמירה.

 

בין האמנים שיוצגו: אלברטו ג'יאקומטי, אדגר דגה, קלוד מונה, ג'קסון פולוק, פבלו פיקאסו וסילי קנדינסקי, מארק רותקו, מארק שאגאל, אגון שילה ועוד, לצד אמנים ישראליים עכשוויים כגון: גיא בן נר, יעל ברתנא, מיכל הלפמן, ציון אברהם חזן, נבט יצחק, ניר עברון, נירה פרג, תמיר צדוק וזויה צ'רקסקי.

 

הרעיון שמלווה את תערוכת האוסף הוא דיאלוג בין האמנות המודרנית והאמנות הישראלית העכשווית, הדנה בנושאים אישיים, חברתיים ופוליטיים. בתערוכה יוצגו הרכישות האחרונות של אמנות ישראלית עכשווית למוזיאון תל אביב לאמנות - בעיקר מיצבי וידיאו.

 

התערוכה תאפשר מבט מקיף על עושרו ורבגוניותו של אוסף המוזיאון ותשזור את תולדות האוסף וסיפורו של המוזיאון, החל מהיצירות הראשונות שהתקבלו לאוספיו ועד ימינו. התערוכה תתפרש על פני עשר גלריות, שכל אחת תוקדש לנושא אחר באמנות. יצירות של אמנים מודרניים מתחילת המאה העשרים ישולבו בחללי התצוגה עם יצירות של אמנים ישראליים וייצרו חיבורים מפתיעים, אשר יציעו אפשרות לקריאה מחודשת של העבודות.

 

התערוכה תלווה בקטלוגים מקיפים בגרמנית ובאנגלית ובהם תצלומי היצירות וטקסטים על עבודות נבחרות. בחלל הכניסה יוצגו קטלוגים של מוזיאון תל אביב לאמנות מתקופות שונות, תצלומים של מבני המוזיאון השונים, וסרטים קצרים המתעדים הקמות של תערוכות מרכזיות הצגת התערוכה התאפשרה הודות לתמיכתו הנדיבה של האגף לקשרי תרבות ומדע במשרד החוץ, ובמיוחד הודות לסמנכ"ל, רפאל גמזו.

 

מידע נוסף

 

ראיון מיוחד

 

פתיחת התערוכה:

יום חמישי 26 מרץ 2015

נעילת התערוכה:

יום ראשון 21 יוני 2015

מיקום:

מרטין גרופיוס באו, ברלין

אוצרות:

אלן גינתון, אירית הדר ורז סמירה.

הסתר מידע
הקודם נגן הבא
 • פאבלו פיקאסו, טורסו של אישה, 1953 ©Succession Picasso 2018 שמן על בד, 72.5X91.5 ס"מ; עזבון מריה רובינשטיין-ברנרד-אדיר, ניו יורק, 1978 , לזכר ד"ר ברנרד ברנרד
 • נירה פרג, שבת 2008, 2008 וידאו, 7:12 דקות; מתנת מבט לאמנות ישראלית עכשווית, 2010
 • גיא בן נר, ערכת עץ משפחה, 2005 עץ, מזרון, שטיח סינתטי, הקרנת וידאו; רכישה בתרומת קרן רבקה סקר ועוזי צוקר לרכישת אמנות ישראלית עכשווית באמצעות ידידי מוזיאון תל אביב לאמנות בארה"ב
 • מרסל ואן איידן, מתוך הסדרה הזמנתו של דיזינגוף, 2013
 • חיים סוטין, מונמרטר, 1919 בקירוב
 • מראה הצבה
 • מראה הצבה
 • מראה הצבה
 • מראה הצבה
 • מראה הצבה
 • מראה הצבה
 • מראה הצבה