תערוכות

תערוכות בעבר

יורם רוזוב: נופים ואבני דרך

יורם רוזוב: נופים ואבני דרך

בתערוכה עבודות משתי סדרות בהתהוות: "נופים", מ־1983, ו"אבני דרך"
מ־2003. תכני יצירתו של יורם רוזוב (נ' חדרה, 1938), שורשיהם באתוס הארצישראלי, הציוני, והמשכם בהתפוררות החלום במציאות העכשווית. הריאליזם הפלסטי, האשלייתי, והנפחיות העשירה בטקסטורות ובצבעוניות עזה, מאורגנים בקומפוזיציות בארוקיות מורכבות. לריבוי הפרטים הציוריים מתלוות נגיעות של מלודרמטיות וקיטש, המנוגדות לטעם הרווח.
המקטעים הציוריים הנקודתיים הם ציוני דרך בחייו של רוזוב: מימי ילדותו, בינות לפרדסי חדרה וסביבתה, ועד להתנסויותיו במוסדות המכוננים של הישראליוּת – ההתיישבות העובדת, הצבא, בצלאל, המלחמות, וכן מסעותיו בעולם. נקודת המוצא היא סביבתו היומיומית, וממנה הוא מתרחב אל מציאויות סבוכות באמצעות הסמלה או דרך תיאורים של נופים רחוקים (אפריקה, טוסקנה) או טעונים (חברון, צברים).
תהליך הכרסום והשבר של החלום הציוני מתגלם כבר בתיאורי הטייסים, החיילים והמלחמות שהופיעו בציורים המוקדמים, ומתפתח בתיאורי הסדקים בקירות והמחסומים. בד בבד ניכר החיפוש של האמן אחר משהו שונה, נעלם, נרחב יותר.
 

פתיחת התערוכה:

יום שישי 18 דצמבר 2009

יום שבת 20 פברואר 2010

מיקום:

גלריות צ'ארלס ואוולין קרמר

אוצר:

עמנואלה קלו. קטלוג

חסות, תמיכה או סיוע:

התערוכה והקטלוג בחסות טבע ובסיוע כימיקלים לישראל, כלל תעשיות ביוטכנולוגיה בע"מ, ברקליס קפיטל, פרטנר תקשורת, דן רכב ותחבורה, ד.ר.ת בע"מ (אוויס ישראל)

הסתר מידע