תערוכות

תערוכות בעבר

ג'ון סטזאקר: אחד על אחד

ג'ון סטזאקר: אחד על אחד

הקולאז'ים של ג'ון סטזאקר (נ. 1949, ווּסטר; חי ועובד בלונדון) נוצרים בתהליכים ידניים של היפוך, הצמדה, חיתוך וגריעה, המיושמים על דימויי מדיה קבועים – פילם-סטילס קולנועיים, דיוקנאות של שחקני קולנוע, גלויות נוף. לצד קולאז'ים, שרובם נוצרו בשנתיים האחרונות ונחשפים כאן לראשונה, מוצגים בתערוכה עשרה דימויים זעירי ממדים מתוך מאגר דימויים בשם "ארכיון השלישי", שסטזאקר מתמיד באיסופם מאז 1976. מבעו של סטזאקר – על דימוייו העמומים למראֶה, חומריותם הישנה וממדיהם הצנועים – הוא ערוץ של התנגדות תרבותית לאחדותיות הגורפת של זרימת הדימויים במדיה – הצעה לשיקום מה שאבד למבט בתרבות חזותית שכולה עודפוּת, ריצוד והשטחה.
סטזאקר יצר לתערוכה באנר – גרסה של קולאז' (ללא כותרת, 1987) שאינו מוצג בה.
הבאנר חסר הטקסט שעיקרו דימוי צילומי ממקור לא נודע, כשהוא שתול בין באנרים אחרים שדימוייהם משויכים ונהירים, פורע את צווי הבהירות ומשמש פתיח הולם לתערוכה שמוצגיה מפתים להתבוננות משתהה ולעיון בפרטים.
התערוכה מלווה בקטלוג העוסק בהיבטים שונים ביצירת סטזאקר, בעזרת מאמרים שעניינם המבט במכלול (מאת אירית הדר) או התמקדות בעבודה אחת (מאת דלית מתתיהו), ומתוך דבריו של האמן עצמו על עבודתו הנגללים בשיחה עם כריסטוף גלואה ודניאל הרמן לרגל תערוכתו בגלריה ווייטצ'אפל (2011, באדיבות גלריה ווייטצ'אפל ורידינגהאוס, לונדון). כמו כן מופיעים בקטלוג תצלומי כל העבודות שבתצוגה.

הקטלוג בשיתוף Ridinghouse

פתיחת התערוכה:

יום שישי 18 ינואר 2013

נעילת התערוכה:

יום שבת 18 מאי 2013

מיקום:

הגלריה לרישום והדפס, מתנת הידידים הגרמנים של מוזיאון תל אביב לאמנות, הבניין ע"ש שמואל והרטה עמיר

אוצרת:

אירית הדר | קטלוג

הסתר מידע
הקודם נגן הבא
  • John Stezaker, Untitled, 2009
  • ג'ון סטזאקר, הסיפור 2006 ,III
  • Marriage (film portrait collage) LXX (detail), 2010