אירועים מיוחדים

כרטיסים בקופת המוזיאון

03-6077020

בשעות  21.00-14.00 

 

מדיאה

יום רביעי 04 דצמבר 2019

20:30 - 21:30

אירועים מיוחדים

אנסמבל כאן

 עיבוד עכשווי, משולב בשירי רוק ולייב וידאו, המתמקד במדיאה וביאסון בעלה. ההפקה בוחנת עד כמה התרחק רעיון הזוגיות המודרנית מהמיתולוגיה שעיצבה אותו. מדיאה ויאסון הם דמויות מיתיות, אבל גם גבר ואישה מודרנים המנסים לג'נגל בין שלל תפקידיהם כהורים, אנשי קריירה ובני זוג. בחברה בה הם חיים, האוחזת בסטראוטיפים מגדריים נוקשים, הם עומדים תחת איום המאלץ אותם לשלם מחיר גבוה.

על הבמה שני שחקנים ושתי מצלמות המתעדות אותם בזמן אמת. תוכנה מיוחדת מקרינה אותם כקליידוסקופ. זהו דימוי חי, סוגסטיבי, המפרק גוף ופנים, מרכיב אותם מחדש ומעלה את המשאלה לחיבור אחר, חדש, בין גברים לנשים.

 

"מורכבות של מיתוס ומודרניזם מתקיימת בצורה מקורית ומרתקת בהצגה החדשה של אנסמבל כאן, בעיבודו ובימויו האנין והמדויק מאד של שלמה פלסנר... זהו אירוע בימתי מעניין וחשוב המציב בפנינו התבוננות מקורית ומאתגרת בזוגיות ובמשפחה בת זמננו מבעד למראה המיתולוגית. הטרגדיה של אוריפידס, נביא שיחרור האישה, מיוצגת בשלושה דיאלוגים בין מדיאה לבעלה יאסון. בין הדיאלוגים משובצות שתי תמונות מקוריות מאת עידו בורנשטיין, שמתבוננות עמוק ובאיזמל חד בחיי משפחה בת זמננו מבעד לגידול ילדים, אחריות הורית, זוגיות מיובשת, ויתורים, סיוטי לילה וחלומות מדהימים... אודליה סגל מלכותית, זקופה, מצליחה לעצב נשיות שנאלצה לרדת ממעמדה, אבל משהו נשבר בה והיא מסמנת בדקות את ההבנה כי נקמה בעצמה... ניסו כאביה מעצב בגבריות את הגבריות במשבר. זוהי קריסה בהמשכים, כשבשיאה הוא חי את הזוועה של עונשו... עבודת הוידאו שיצרו איריס מועלם ונמרוד צין היא שחקן חשוב ומהותי בהצגה הזאת, כמו גם המוזיקה המיוחדת של קובי ויטמן ברקע ולשירים, והתלבושות הנהדרות שעיצבה דינה קונסון". צבי גורן, הבמה

 

 

יוצרים ומבצעים

מחזה: אוריפידס
תרגום: אהרן שבתאי
טקסטים נוספים: עידו בורנשטיין
עיבוד ובימוי: שלמה פלסנר
משחק: אודליה סגל, ניסו כאביה
מוסיקה: קובי ויטמן
במה ותאורה: איריס מועלם
וידאו: איריס מועלם ונמרוד צין
עיצוב תלבושות: דינה קונסון
ע.במאי: יסמין שטיינמץ
הפקת וידאו: נמרוד צין
הפקה: שני קינסטלר
מנהלת אנסמבל כאן: נילי ממן

 

חזרה