אירועים מיוחדים

כרטיסים בקופת המוזיאון

03-6077020

בשעות  21.00-14.00 

 

ג'ון לנון IMAGINE

יום שבת 17 אוגוסט 2019

20:30 - 21:30

אירועים מיוחדים

מופע מרתק החושף לראשונה את ג'ון לנון כמאייר כפייתי לצד היותו גאון מוסיקלי.

איורים וסיפורים שנחשפים לראשונה, לצד הקלטה נדירה של לנון שר לבדו וסרטוני ווידיאו אשר יוקרנו לראשונה בפני קהל הישראלי.

תזמורת הבמה הישראלית והמנצח רוני פורת מארחים את עודד טמסוט במופע מרגש על האדם והאגדה ג'ון לנון.
ערב מחווה לג'ון לנון, אחד האמנים האהובים ביותר בכל הזמנים, יועלה בבכורה במוזיאון תל אביב.
למרות שחי חיים קצרים והלך לעולמו בגיל 40!! ג´ון לנון נחשב לאחד האייקונים החשובים של המאה ה-20. לפני מספר שנים, על פי משאל של הבי.בי.סי, הוא זכה להימנות על עשרת הבריטים הגדולים ביותר בהיסטוריה. חברותו בלהקת הביטלס, פעילותו הפוליטית הרדיקלית בתחילת שנות ה-70, עבודתו עם אשתו, אמנית האוונגרד יוקו אונו, ובעיקר מורשת מפוארת של עשרות שירים שהפכו לפולקלור של העולם המערבי הקנו לו הערצה והערכה בקרב מיליוני אנשים ברחבי העולם. הירצחו בשנת 1980 הוסיף ממד טרגי והרואי לאדם שאחראי להמנונים כמו "תנו צ´אנס לשלום", "כל מה שאנו זקוקים לו הוא אהבה" ו"דמיין".
רוני פורת, מנחה הערב חשף הקלטה נדירה של ג'ון לנון שר את השיר, "להתחיל מהתחלה" כאילו לעצמו, השיר יושמע במופע, לאחר שעובד ע"י האמנים בטכניקה מיוחדת, כאשר האמנים מלווים בנגינה את ג'ון לנון שר.
פורת מספר כי, גאונותו של לנון היתה כה גדולה, שמה שמאפיין את ג'ון מתחילת דרכו עד יומו האחרון – היא יכולת מופלאה לעבד את חייו האישיים וחוויותיו דרך צלילים ומילים בשירים של 3 דקות והפיכתם לחוויית החיים של כולנו.
לא רבים יודעים, אך בנוסף להיותו גאון מוסיקלי, ג’ון לנון היה מאייר כפייתי. אורי גלר, שהיה מיודד עימו סיפר כי "החתימה האחרונה אותה נתן, היתה כ-15 דק' לפני שמארק צ’פמן ירה בו מחוץ לביתו שבבית דקוטה, ב-9 בדצמבר, 1980, והציגה פורטרט כפול שלו ושל אשתו, יוקו אונו. הציור נעשה במספר קווים – לא ניתן לטעות בסגנון, או בפרצופים".
לצד השירים, יוקרנו תמונות וסרטונים, חלקם נדירים ומפתיעים, לנון, היה מהאמנים הייחודיים והמוכשרים – נוסף להיות כותב שירים מחונן ומאייר מוכשר, היה גם, כותב פרוזה רגיש ובועט, אמן של אמת צרופה, שלא תמיד נעמה לאוזן כולם. המופע בן שעה וחצי , משלב את יצירתו של לנון, לאורך מספר תקופות, תפישת עולמו וההשפעות הסביבתיות על יצירתו.
בין הסיפורים אשר ייחשפו לראשונה לקהל הישראלי, סיפור הקשור ללהיט "COME TOGETHER", חושף כי כל בית מוקדש ונכתב לאחד מחברי הלהקה. כמו-כן, בקטעי המעבר נחשף גילוי מזעזע, כאשר בשמיעה נקיה, די ברור כי לנון שר Shoot me..
המופע כולל 22 שירים שכתב לנון בימיו בלהקת החיפושיות, מראשית שיתוף הפעולה עם פול מקרטני בתחילת שנות ה-60 ועד הרצח הטראגי ב-1980 עם האלבום האחרון- פנטסיה כפולה, במופע משולבים הקלטות של לנון שר בעצמו.
בין השירים: Help, Women, Come together, working class hero, Becoause, God, Beautiful boy ועוד.
מנחה הערב- המנצח רוני פורת.
עודד טמסוט, הוא סולן וגיטריסט עם התמחות מיוחדת בביטלס וג'ון לנון.
רינה שוגל – גיטרה בס
ג'קי שרגא – תופים.

 

קטע לצפייה

קטע לצפייה

קטע לצפייה


תזמורת הבמה הישראלית נוסדה בשנת 1992 ע"י מייק לוין והמנצח רוני פורת במרכז לאמנויות "יד חריף" של מטה יהודה בקיבוץ צרעה. זוהי תזמורת יחידה מסוגה בישראל, אשר מציעה חוויה המשלבת בין מוסיקה קלאסית לאמנויות הבמה השונות – תיאטרון, מחול, מולטימדיה ועוד לילדים וגם למבוגרים. את התזמורת מנהלת מוסיקלית המנצחת טליה אילן.
בקונצרטי התיאטרון לוקחים חלק נגנים, מנצח, שחקנים, רקדנים וזמרים שמכניסים יחד את הקהל הצעיר לעולם צבעוני ומרתק, דרכו הם מגלים את עולם המוסיקה הקלאסית והתזמורתית. בכל עונה נבנית סדרה חדשה של קונצרטים הן לצעירים והן למבוגרים, שמציגה לא פעם סיפורים ואגדות קלאסיות ברוח מקורית ורעננה שגורפת שבחים הן מהמבקרים והן מהקהל הרחב.
רוני פורת - מנצח תזמורת, מלחין ואמן במה בינתחומי.
רוני פורת מלחין מוזיקה להרכבים קאמריים ותזמורת, ומרבה להלחין לתיאטרון ומחול. נמנה על מייסדיי "תזמורת הבמה הישראלית" אותה ניהל מוזיקאלית מהקמתה בשנת 1992 ועד 2004 . בין השנים 2000 – 2007 רוני פורת שימש כיוזם ומנהל אומנותי של פסטיבל "צלילי ילדות" בחולון. רוני פורת מלמד ניצוח בקונסרבטוריון שליד האקדמיה בירושלים. מנצח בהונגריה במסגרת קורס בינלאומי למוסיקאים מצטיינים מכל העולם. במקביל לעיסוקו כמוסיקאי פעיל רוני פורת כמאמן (Coach) אישי ועסקי, מנחה קבוצות ומאמן אמנים ומנהליי ארגונים. פורת יצר ומקיים את סדנת המנהיגות "ניהול מנצח" המיועדת למגזר העסקי והמאפשרת למנהלים להתנסות בחוויית הניצוח וההובלה וכן את סדנת "מאסטר קלאס" – סדנת העצמה ויצירתיות בחיים למגזר הפרטי.
עודד טמסוט - סולן ונגן גיטרה.
סולן, גיטריסט ובעלים של להקת אומהגומה, להקת קאוורים מהגדולות והמצליחות בארץ. מנהל מוזיקלי מחלקת תרבות ואירועים, עיריית רמת השרון. מדריך הרכבים בבית ספר לג'אז ומחול, מרכז קלור ויוצא להקה צבאית חיל אויר/נ"מ. התמחות מיוחדת בביטלס וג'ון לנון.

 

חזרה