לילדים

כרטיסים בקופת המוזיאון

03-6077020

בשעות  21.00-14.00 

 

החלום הוא צייר גדול

יום שבת 13 מאי 2017

11:30 - 12:30

לילדים

קבוצת מחול נעה דר

מופע לכל המשפחה על פי שיריה של לאה גולדברג
 

המופע מתאים לילדים מגיל 4 ומעלה


בעקבות ההצלחה של "משחקי ילדים" יצרה נעה דר, זוכת פרסי רוזנבלום 08, היצירה 09 ולנדאו 2010 - מופע חדש של מחול ושירה לילדים, ע"פ שיריה של לאה גולדברג. שיריה האהובים "מדוע הילד צחק בחלום", "כובע קסמים" "הילד הרע" ועוד, מוצגים כאן באופן חדש, מרענן ומפתיע. את המופע מוביל הילד גד שנשאר לבדו בבית ויוצר בדמיונו עולם עשיר וצבעוני שכולל את היצורים המשונים שמצייר "האדון חלום", את "דודה לאה" שמתחפשת לצפרדע, את נצחונו על "הילד הרע" שתמיד נכנס אליו בלי שום אזהרה ואת מסעו בעולם בעזרת "כובע הקסמים". עוד קסמים והפתעות נשלפים מכובעה של גולדברג ונוצרים מחדש על הבמה בתנועה ומוסיקה פיוטיות ומלאות הומור ותלבושות רבות דמיון.


כוריאוגרפיה ובימוי: נעה דר. מוסיקה מקורית: ישראל ברייט. תמליל ועריכה: חגית רכבי. 
שחקנית\זמרת: לירון ויגדור
רקדנים: שירה בן אוריאל, עדי פלד, נעם פרנק ורותם וינר צ'ייקובסקי
תלבושות: סווטלנה ברגר. תאורה: אינה מלכין. תפאורה: אבי שכווי. צילום: תמר לם.
המופע עלה לראשונה בפסטיבל "צלילי ילדות" 2004 בחולון .

 

הביקורות:

"המופע המרגש מצליח להתבונן מחדש ומזווית מקורית, בשיריה המקסימים של לאה גולדברג המשלבים אמפטיה והומור. אותו הומור מצליח גם לחלחל לתנועת הרקדנים ורוח המשובה העולה ממילות השירים ניכרת גם על פניהם ומחוות גופם. התפאורה המינימליסטית מעבירה בצורה מדויקת אווירה של יום חורף בתל אביב, התלבושות מסוגננות ורבות דמיון והכוריאוגרפיה מהווה איור פיוטי וקסום לשירים היפים."מיכל בן ארי, "להיות הורים" . 

"מופע מחול אינטיליגנטי, אלגנטי ומרגש, שנשאר עם הצופים זמן רב אחרי הצפייה בו. המופע מחיה את השירים היפים של גולדברג והופך אותם נגישים וזמינים, גם לקהל הילדים. "החלום" הוא מסוג המופעים הנדירים שהורים ייהנו מאוד להתלוות אל ילדיהם. רמת ההופעה היא כשל מחול למבוגרים, רקדני הלהקה מקצועיים, וכזאת גם ההלחנה והמוסיקה המורכבת הערבה לאוזן. כדאי לקחת את הילדים. הם ייהנו ואפילו יוקסמו" 
רותה קופפר, "הארץ"


"הכוריאוגרפית נעה דר צירפה כמה מפניני המחרוזת של המשוררת לעדי של תנועה, משחק ושירה. נעה דר יצרה תנועה נקייה מאוד, השומרת במכוון על קו התמימות. הרקדנים מחליפים דמויות בקלילות, ואף אינם מסתירים את השעשוע ורוח המשובה שדבקו בהם, ממש כשם שאלה ניכרים במקור של גולדברג ובעיבוד הבימתי של דר להנאת קהל הילדים והוריהם" מאת: צבי גורן. אתר "הבמה". 

לסרטון ביו טיוב
לפרטים נוספים: www.noadar.com


חזרה