אירועים מיוחדים

כרטיסים בקופת המוזיאון

03-6077020

בשעות  21.00-14.00 

 

תיאטרון מחוקק חולות

יום שבת 25 מרץ 2017

14:00 - 15:00

אירועים מיוחדים

מופע העוסק במצבם של פליטים מאריתריאה וסודן בישראל, בבימויו של חן אלון.
קבוצת התיאטרון "חולות" היא קבוצה מעורבת של מבקשי מקלט מאריתריאה ומסודן (ששוחררו לפני כשנה וחצי ממתקן חולות) וישראלים שחברו יחד במטרה להציג את מצב הפליטים בישראל.
המופע מבוסס על עדויות וסיפורים אישיים ומציע קריאה מחודשת של אמנת הפליטים ויחסו של הממסד הישראלי אליה, מתוך שאיפה לעורר דיון ציבורי ומשפטי ביחס למבקשי המקלט בישראל. הוא נוצר כחלק מפרויקט קולנועי־תיאטרלי שהובילו אבי מוגרבי וחן אלון. במהלך התקופה בה היו מבקשי המקלט כלואים במתקן חולות (כמעט כשנתיים), הקבוצה התנסתה בטכניקות שונות מ'תיאטרון המדוכאים' של הבמאי וההוגה הברזילאי אוגוסטו בואל, במטרה לעבד סוגיות אישיות וחברתיות הקשורות לחייהם של פליטים בישראל.
לאחר ההצגה יתקיים מעין דיון אינטראקטיבי בהשתתפות הצופים, במהלכו יוזמנו הצופים להחליף את הדמויות בהצגה על מנת לחפש פתרונות למצבים שהוצגו.
שחקנים, יוצרים-שותפים: יונתן יוהאנס אסטיפאנוס, ליאת בולצמן, יניב בלחסן, אוואט אשאבר טספאמיקל, דוויט צגאי, שחרית ירושלמי, נורלדין מוסא, איברא מנאן, גוויטום ברהנה מרוואט, ליאת שבתאי, רוני לבנון, דורון לב, רותם גולדנברג, חסאן שאקור.
במאי ומנחה: ד"ר חן אלון

ההצגה היא חלק מפרויקט משותף של אבי מוגרבי וד"ר חן אלון. הסרט 'בין גדרות' של הבמאי אבי מוגרבי מתעד את התהליך ממנו נולדה ההצגה. בימים אלה מתקיים במתקן חולות פרויקט המשך, המונחה על ידי שחקנים/ות בוגרי/ות תיאטרון מחוקק חולות.


כרטיס: 50 ₪
הכרטיס מקנה השתתפות במופע "פנה הגשם", המתקיים במסגרת מחזור האירועים שרים בכיכר מאת נועם ענבר, בשעה 12:00 במפל האור
כרטיסים בקופת המוזיאון: טל. 03-6077020

  

חזרה