אירועים מיוחדים

כרטיסים בקופת המוזיאון

03-6077020

בשעות  21.00-14.00 

 

האמיני יום יבוא

יום שבת 23 פברואר 2019

21:00 - 22:00

אירועים מיוחדים

דניאלה מיכאלי

 נשים במלחמה 

על פי  סווטלנה אלכסייביץ'
בימוי: נולה צ'ילטון
סיפורן של נשים שבחרו בצעירותן להתגייס ולהצטרף לצבא הרוסי ולקחת חלק במלחמה הגדולה: מלחמת העולם השנייה. הסופרת סבטלנה אלכסייביץ, כלת פרס נובל לשלום, ראיינה ואספה את עדויותיהן וזכרונותיהן של נשים אלו בספר מזעזע ומכמיר לב. נשים שעד היום לא נשמע קולן והן נעלמו מהזיכרון  ומההיסטוריה. סיפוריהן, על הגבורה והמחיר שבהם, מהדהד לגבי  חיינו ובחירותינו אנו כאן והיום. 
את ההצגה מלווה פס קול ובו שזורים שירים מהתקופה. 
הבמאית נולה צ'ילטון, כלת פרס ישראל, בעשור העשירי לחייה, מביימת שלוש שחקניות , מתלמידותיה הוותיקות.  
נולה צ'ילטון עוסקת כדרכה בנושאים אנושיים וכואבים. בסגנון ריאליסטי, היא מאירה על המקומות אליהם איש לא מביט. התיאטרון של נולה בהיותו חברתי ודוקומנטרי נותן פה לאלו שקולם לא נשמע.

נולה צ'ילטון – במאית ומורה למשחק. כלת פרס ישראל לשנת 2013, ביימה עשרות הצגות בכל תיאטרוני ישראל ומחוצה להם. הייתה במאית הבית של תיאטרון חיפה.  הכשירה מאות שחקנים בארץ ובעולם (ביניהם דסטין הופמן), רבים מהם תופסים מקום מרכזי בחיי התרבות והאמנות בארץ.דניאלה מיכאלי – שחקנית במאית וכוריאוגרפית, היתה חברה בקבוצת הפרויקט של תיאטרון חיפה בהנהלת עודד קוטלר ונולה צ'ילטון. שימשה כמנהלת אמנותית של פסטיבל הצגות הילדים בחיפה ופסטיבל עכו. מופיעה כיום בהצגה "להצחיק את אלוהים" אותה ביימה נולה צ'ילטוןמיקי מבורך – שחקנית, בימאית, מחזאית ומורה למשחק. ניהלה את פסטיבל הצגות הילדים בחיפה ואת מדור תיאטרון בתרבות לישראל. עובדת עם נולה צ'ילטון למעלה משלושים שנה.חווה אורטמן – שחקנית ומורה לתיאטרון. שיחקה בתיאטרון חיפה, בקאמרי, בהבימה ותיאטרון הרצליה., בקולנוע ובטלביזיה (זגורי אמפריה) תלמידתה של נולה צ'ילטון מזה שלושים שנה ולקחה חלק בהפקות רבות שלה.

חזרה