מוזיקה

מנהל מוזיקלי

הופעת הבכורה של הפסנתרן והמלחין אילן רכטמן הייתה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית כשהיה בן אחת־עשרה. מאז הופיע כמעט עם כל התזמורות בארץ ועם תזמורות רבות מחוצה לה וכן ברסיטלים ובקונצרטים של מוזיקה קאמרית. הוא הופיע באולמות קונצרטים, דוגמת קרנגי הול (ניו יורק) סימפוני הול (שיקגו), סאל פלייל (פריז) וּויגמור הול (לונדון) ושיתף פעולה עם אמנים, כמו יו־יו מה, עברי גיטליס, אליסה וילרשטיין, הרביעייה הירושלמית והכוריאוגרף מארק מוריס.
רכטמן זכה בכמה פרסים, ביניהם פרס נורי מטעם קרן התרבות אמריקה־ישראל בניו יורק, פרסי קלרמונט ושפירא בישראל ומדליית כסף בתחרות הפסנתר הבין־לאומית הראשונה בסן אנטוניו.
רכטמן כותב מוזיקה מגיל 9. עם יצירותיו נמנות יצירות שהזמינו המנצחים זובין מאטה ולורין מאזל, ופסטיבל המוזיקה צ'אטאקווה לרגל חגיגות 125 שנים לפסטיבל. במשחקים האולימפיים בבייג'ינג 2008 השתמשה המתעמלת האמריקנית נסטיה ליוקין ביצירה פרי עטו בתרגיל התעמלות הקרקע שזיכה אותה במדליית זהב.
בזמן שהותו בברזיל ניגן עם תזמורות מקומיות ובקונצרטים קאמריים ושימש מנהל מוזיקלי של סדרת המוזיקה הקאמרית "אום סרטו אולהר" בסאו פאולו, כתב יצירות לסרטים וכן לטלנובלה "אספרנסה" ושימש מנהלה של תחרות הפסנתר הבין־לאומית ע"ש וילה לובוס. רכטמן הקליט בחברות, כמו נקסוס, סֶנְטוֹר, וֵל טמפרד פרודקשנס, מרידיאן, BIS, אומגה, ונגרד ו־MMC. הוא המייסד והמנהל המוזיקלי של כמה הרכבים וסדרות קונצרטים בניו יורק.
ב־2008 התמנה למנהלה המוזיקלי של מחלקת המוזיקה במוזיאון תל אביב לאמנות.