דילוג לתוכן העמוד

חיות בסרט / פוניו על הצוק ליד הים, 2008 / סרטים על חיות וערכה לפעילות עצמית בגלריות המוזיאון בעקבות התערוכה תיאטרון החיות

מוזיאון תל אביב לאמנות מזמין אתכם לחוויה של טבע וחושים בפעילויות משפחתיות ייחודיות המתמקדות בעולם החי. בכל מפגש נצא למסע קולנועי מופלא ונצפה בסרט שנבחר בקפידה. נתוודע לדינמיקה המעניינת בין החיות לבין עצמן, בין החיות לבין בני האדם ובין החיות לחושים הטבעיים שלהן. כל משתתף ומשתתפת יקבלו ערכה לפעילות עצמית בגלריה, שדרכה יוכלו לחקור איך דימוי נייח הופך לדימוי נע.

פוניו על הצוק ליד הים, 2008 | בימוי: הייאו מיאזאקי, 108 דקות, מדובב לעברית

פוניו היא דגיגת זהב קטנה שחיה במעמקי הים. אחרי שהיא מצליחה לעלות אל פני הים, היא מוצאת את עצמה תקועה בצנצנת ריקה ומושלכת לחוף – אבל מציל אותה סוסקה, ילד בן חמש שלוקח אותה איתו בדלי. אביה של פוניו, מכשף ים ששונא את עולם בני האדם, נחוש בדעתו להחזיר אותה הביתה – אבל פוניו כבר הספיקה להתאהב… וכך, פוניו וסוסקה יוצאים יחד להרפתקה שתעמיד במבחן את האומץ שלהם ואת ידידותם. יצירת המופת של זוכה פרס האוסקר הייאו מיאזאקי היא סרט מסע באנימציה, קסום וצבעוני, על אהבה ועל חברות בים וביבשה.

על ערכת הפעילות:

ערכה אישית המזמינה את הצופה הצעיר לבחור ציור המוצג בתערוכות המוזיאון או פרט מתוכו ולפרק אותו כדי ליצור תנועה. הערכה כוללת כיס נייר בצורת מצלמת וידאו, מצלמת סטילס מאוירת עם חור הצצה, גלגל פריימים לציור עצמאי וכמובן – הנחיות לילד ולמבוגר המלווה אותו.

מיועד למשפחות עם ילדים בגיל 5–10


מספר המקומות מוגבל.
הכרטיס מקנה כניסה יומית למוזיאון והשתתפות בפעילות.
הפעילות תתקיים בצמוד למרחב מוגן.
שימו לב! כל משתתף חייב בכרטיס, כולל מבוגר מלווה (בעמוד הזמנת הפעילות יש לבחור כרטיסים כמספר המשתתפים הכולל).

סרטים נוספים בחיות בסרט:

12/7, 30:11: חתול במוזיאון, 2023 >
20/7, 11:30:
מר שועל המהולל, 2009 >
26/7, 11:30:
כנרת: ים של חיים, 2020 >
3/8, 11:30:
המסע של איילו, 2019 >
31/8, 11:30:
לאסי שובי הביתה, 2020 >

הפעילויות הקשורות לטבע ולחושים מוצעות בשיתוף עמותת א.ר.ם לחדשנות ומובילות באף אוזן גרון 
הקרנת הסרטים באדיבות: נונטי מדיה