דילוג לתוכן העמוד

קומפוזיציות / שיטוט בתערוכה אלברטו ג'קומטי: שוב, מהתחלה בליווי מוזיקה חיה

הצעה לביקור ייחודי בתערוכה.
מוזיאון תל אביב לאמנות ולבונטין 7 משתפים פעולה בערב חד־פעמי בתערוכה
אלברטו ג'קומטי: שוב, מהתחלה.

ביקור בתערוכה בליווי מוזיקה חיה — לחן ייחודי שנוצר במיוחד לחלל התערוכה, יהפוך את חוויית השיטוט לסימפוניה של חושים.

המוזיקה של אקסל דורנר ופסליו של אלברטו ג'קומטי חולקים עקרונות דומים. שני האמנים מותחים את גבולות המדיה שבה הם פועלים וחוקרים את המציאות בכלים חדשים.

ג'קומטי, הידוע בפסליו המאורכים, חיפש ללכוד את המהות של דמות האדם. דמויותיו הארוכות נראות כאילו הן נמתחות אל החלל, מצטמצמות לצורותיהן המזוקקות ביותר ומטשטשות את הגבולות בין הממד הפיזי לזה הרוחני.

באופן דומה פועלת גם המוזיקה של דורנר. כחצוצרן, דורנר פיתח גישה ייחודית לנגינה באמצעות פירוק הכלי ובנייתו מחדש. עיסוקו העיקרי הוא בחקר צלילי החצוצרה ובריאת מנעד צלילים חדשים ובלתי צפויים, דרך עיבודים דיגיטליים ושילוב של כלי נשיפה נוספים. ברגישות יוצאת דופן דורנר מחבר בין צליל לרעש ומשחרר את המוזיקה מנקודות האחיזה המוכרות — ובכך ומצליח לייצר מרחבים ללא היררכיה מוזיקלית.

שני האמנים מאתגרים את אופני הייצוג המסורתיים ולשניהם משותף הרצון לבטא את יסודות חוויית הקיום האנושית.

אל המוזיקאי אקסל דורנר יצטרפו המוזיקאים הישראלים אסיף צחר (סקסופון טנור) ואסף שחורי (גיטרת קונטרה-בס).

אורך הקטע המוזיקלי: 45 דק'
האירוע יתקיים בשני סבבים
סבב ראשון: 20:00
סבב שני: 21:15

אקסל דורנר (חצוצרה) – חצוצרן גרמני, מהקולות המובילים והמשפיעים בתחום הג'אז המודרני והאימפרוביזציה. דורנר הופיע בפסטיבלים ובמופעים ברחבי העולם תוך שיתוף פעולה עם מוזיקאים מובילים בתחום הג'אז והאימפרוביזציה. תרבות היצירה הייחודית שלו, יכולתו לחדש ולעצב את סביבת הסאונד בזמן הופעה, והמורשת המוזיקלית המרשימה שהוא יוצר, הפכו אותו לדמות מרכזית בתחום מוזיקת הג'אז המודרני.

אסיף צחר (סקסופון טנור) – מהיוצרים הראשונים שניגנו בישראל ג׳אז חופשי. צחר פעל בניו יורק במשך שש עשרה שנה, בהם הקליט עם גדולי הנגנים (ביניהם ווליאם פרקר, רשיד אלי, סוני מורי, חמיד דרייק ועוד). לאחר חזרתו לארץ הקים את לבונטין 7 והפך לאחד המוזיקאים המשפיעים בשדה המקומי.

אסף שחורי (גיטרת קונטרה בס) – מהדמויות המובילות בסצנה המוזיקה הצעירה בתל אביב. שחורי מופיע עם ענת פורט , אסיף צחר ואחרים. בעבר ניגן עם קופר מור וחמיד דרייק.

מספר המקומות מוגבל.