דילוג לתוכן העמוד

תצוגה: הרגעים הגדולים של אופנה במוזיאונים #2 / אופנה דרך העדשה של מאן ריי

מפגש #2 בסדרה תצוגה: הרגעים הגדולים של אופנה במוזיאונים
בעקבות התערוכה: Man Ray and Fashion (2023) | MoMu Fashion museum, Antwerp

נחשוף את הצדדים הפחות מוכרים של אחד מצלמי האופנה הראשונים והחשובים, מאן ריי, ששמו נקשר לרוב בדאדא ובסוריאליזם. ריי חיבר בין אופנה לאמנות באופן לא־שגרתי, צילומי האופנה המבריקים שלו מצאו את מקומם בין דפי מגזין ווג, ושנים אחר כך קראו תיגר על גבולות התחום כשנמכרו כיצירות אמנות. בהרצאה נשוחח על אישיותו האניגמטית, על מה שהקפיד להסתיר, ועל סלידתו דווקא מעולם האופנה שבו נחל הצלחה מסחררת.

מרצה: יערה קידר

אודות הסדרה:
בשנים האחרונות נהיו תערוכות אופנה לשוברות השיאים החדשות של המוזיאונים המובילים בעולם, ובמקביל מסלולי תצוגות האופנה נהיו לזירה אמנותית פורצת דרך. בסדרת ההמשך ״תצוגה״, תוביל יערה קידר את הצופים לשמונה מסעות נוספים בעקבות תערוכות אופנה מכוננות ששינו את הגדרות המרחב האמנותי. יחד נצלול אל מערכת היחסים המרתקת של אמנות ואופנה, ונעמיק את ההבנה במקומה של האופנה בהיסטוריה, בחברה, במעמד האישה, בכלכלה ובעולם סביבנו.

אודות המרצה:
יערה קידר
, אוצרת והיסטוריונית של אופנה, ודוקטורנטית בתוכנית ללימודי תרבות באוניברסיטה העברית בירושלים. אצרה תערוכות רבות בארץ ובעולם. בעלת תואר מוסמך בהצטיינות מהמחלקה למחקר ולהיסטוריה של האופנה באוניברסיטת ניו יורק, ותואר בוגר בהצטיינות מהחוג לעיצוב אופנה משנקר, בית ספר גבוה להנדסה ועיצוב. התמחתה במשך שנתיים במכון התלבושות של מוזיאון המטרופוליטן בניו יורק.