דילוג לתוכן העמוד

ממשלת ארה״ב נגד בילי הולידיי / הקרנת טרום בכורה + הרצאה וביצוע שיריה האהובים

מחווה מוזיקלית חד פעמית לאגדת הג'אז בילי הולידיי

ערב מחווה חד פעמי לזמרת האגדית בילי הולידיי, בהנחיית הפסנתרנית יעל קרת.
הזמרת תום כהן, סקסופוניסט הג'אז איל חי והפסנתרנית יעל קרת, בביצועים מיוחדים לשיריה האהובים של בילי הולידיי, בליווי שיחה על אישיותה המוזיקלית המהפכנית שבזכותה השאירה חותם בל יימחה על עולמות הג'אז והפופ ועל דורות של מוזיקאים שבאו אחריה. לאחריו הקרנת טרום הבכורה של הסרט המדובר ״ממשלת ארה״ב נגד בילי הולידיי״, זוכה פרס גלובוס הזהב לשחקנית הטובה ביותר, ומועמד לפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר — סרטו של הבמאי לי דניאלס המועמד לשני פרסי אוסקר (סרטו ״פרשס״ זכה בשלושה פרסי אוסקר).

בימוי: לי דניאלס
שחקנים: אנדרה דיי, לזלי ג'ורדן, נטשה ליון
ארה"ב 2020 | 94 דק' | אנגלית (תרגום לעברית)

כששומעים את הקול שלה אי אפשר לטעות. הקול האדיר הזה ניסה גם לומר משהו למאזינים שגדשו את האולמות שבהם היא הופיעה, ולעולם כולו.

בילי הולידיי האגדית, אחת מגדולות זמרות הג׳אז של כל הזמנים, חיה את מרבית הקריירה שלה כשהיא נערצת על ידי המונים ברחבי העולם. בזמן שלא הפסיקה להשמיע את קולה, סוכנים פדרליים סימנו אותה כמטרה במבצע חשאי שנועד לאסור עליה להופיע ובמיוחד לשיר את השיר ״פרי מוזר״ אשר היה במחלוקת ובישר את תנועת זכויות האזרח המודרנית. במשפט שכל העולם עקב אחריו היא הושלכה לכלא, ויצאה מחוזקת.

בזמן ששחורים לא יכלו לעלות במעלית או להשתמש בשירותים של בניינים ציבוריים, הקהל העצום שלה היה הכוח שלה. הממשל פחד ממנו וניסה לעצור את הקול הזה בכל מחיר.

״כוכבת נולדה. אנדרה דיי מחשמלת״ Screen International
״אנדרה דיי שורפת את המסך״ — The Hollywood Reporter
״זה הולך להיות אחד מסרטי השנה״ — Popcorn and Tequila
״אנדרה דיי מביאה רוח חיים חדשה לחייה של בילי הולידיי״ — TIME OUT

לצפייה בטריילר >

הכניסה למוזיאון מהבניין ע"ש שמואל והרטה עמיר (הבניין החדש) בלבד