![](https://storage.googleapis.com/tama-static/images/Netta-Lieber-Sheffer_NewMain.width-1364.jpegquality-75.jpg?Expires=1722293555&GoogleAccessId=tama-static-files-uploader%40tama-website.iam.gserviceaccount.com&Signature=0EobMtcfoZBEBhTLgYjxW4XU%2Bj2u%2FZTGFpk2r1%2BcmeABA9zBi9alAfh2K5emRICdr8HjTuqJ6FcvuhIAIQz%2FIOrmDeAhms%2BCmlbYnSLcsA5mQnKDTfulxC6%2FbSbb%2B1pcZCPttYZPTnHgAS93MoISOIXHLjLjHNLoU7Oioa1Npp2IGMIelU19gphf9jzmwGt%2B%2BV7G6nG8RC8aA00nceugEx7JXKoFz5wpZDssxXnWtp5Vsds78rQPBohfZIx%2B3iL%2BYevvB3oziOHkV6hxPCiWAxtlb9pI95rQQijEx7SoNMrH3fscsYN%2BWE3BoOwBZqx54GExrO0wxWqMcO3Jqj2nMw%3D%3D)
נטע ליבר שפר: על תקוות וחלופות אחרות
![הגדלת התמונה](https://storage.googleapis.com/tama-static/images/Netta-Lieber-Sheffer_NewMain.width-1364.jpegquality-75.jpg?Expires=1722293555&GoogleAccessId=tama-static-files-uploader%40tama-website.iam.gserviceaccount.com&Signature=0EobMtcfoZBEBhTLgYjxW4XU%2Bj2u%2FZTGFpk2r1%2BcmeABA9zBi9alAfh2K5emRICdr8HjTuqJ6FcvuhIAIQz%2FIOrmDeAhms%2BCmlbYnSLcsA5mQnKDTfulxC6%2FbSbb%2B1pcZCPttYZPTnHgAS93MoISOIXHLjLjHNLoU7Oioa1Npp2IGMIelU19gphf9jzmwGt%2B%2BV7G6nG8RC8aA00nceugEx7JXKoFz5wpZDssxXnWtp5Vsds78rQPBohfZIx%2B3iL%2BYevvB3oziOHkV6hxPCiWAxtlb9pI95rQQijEx7SoNMrH3fscsYN%2BWE3BoOwBZqx54GExrO0wxWqMcO3Jqj2nMw%3D%3D)
זוכת הפרס ע"ש חיים שיף לאמנות פיגורטיבית ריאליסטית לשנת 2023
מה היה קורה אילו ההיסטוריה הייתה בוחרת נתיבים אחרים של קיום יהודי? תערוכתה של נטע ליבר שפר חוזרת אל צמתים היסטוריים ביחס לשאלת הזהות וההתיישבות היהודית לפני קום מדינת ישראל ב-1948.
באמצעות רישומי פחם מונומנטליים של סירות שטות במרחב ריק הנושאות דמויות וסמלים מן העבר, האמנית מתחקה אחר רעיונות שנדחקו אל השוליים. ביניהם: החזון האוטופי של הרצל למדינת היהודים; הגולה כאידיאולוגיה בחזונו של ארגון הבונד ("כל מקום בו אנו חיים הוא ארצנו"); הכמיהה לחזור לאורח החיים המקראי תוך דילוג על 2,000 שנות גלות; הניסיון הכנעני לחבר את הלאום היהודי למרחב המקומי המבוסס על העבריות הקדומה; ובחינה מחודשת של שורשי הקשר בין יהדות, מזרחיות וערביות.
![הצגת גלריה של 9 תמונות](https://storage.googleapis.com/tama-static/images/Job_2805.width-880.jpegquality-75.jpg?Expires=1722293556&GoogleAccessId=tama-static-files-uploader%40tama-website.iam.gserviceaccount.com&Signature=xz8ojhGbHASKihLhL4y1%2FRMAt%2BHR87w77g%2FZd7OeHPm9hqUbL16yqSXi7FG7aS7saI6VhcP2EgH4kVH760I6ST%2FzyLlUS4o5xpRxwAI0t3U0D1PolrKg7crh%2BozNRljjGWCptPSMg0elz2lsEm1aD6KfXiplYB1BQCGsgT%2BDy0olL5JhRDOOVYKNdDEMrp54MrIrEQZq2dBpYs7%2FCP34rkxauAVhMg6YUa1DkUuLn1AJAIwxs93Ab%2BLfLUQiI9JqVVQUahCo7A8rxY3A2RB2M7npSrhRNWfjWQ6MLQVQcOR%2FNffsqo%2BVTiMzs7Mth%2FZne5DDj%2FViga0%2Fv9kVrWMqgQ%3D%3D)
דם חדש, 2022
פחם על נייר 593×272 ס"מ
צילום: אבי אמסלם
התערוכה והקטלוג התאפשרו הודות לנדיבותו הרבה של מר דובי שיף