דילוג לתוכן העמוד
ורדי כהנא, 2020

מוזיאון סגור – אמנים מגיבים למוזיאון

ורדי כהנא, 2020

הצלמים ורדי כהנא, יאיר ברק וגיא יחיאלי תעדו את בניין וחללי מוזיאון תל אביב לאמנות הריקים ממבקרים בזמנים אלו.

מוזיאונים בעולם סגרו את שעריהם לקהל, אך מתקיימת בהם פעילות מתמדת של בקרה, שימור ותחזוקה. הפרויקט חושף את הנסתר מעין הציבור ואת הרגע הנדיר, בעל האיכות התיעודית ההיסטורית, של המוזיאון בשעה של מגיפה עולמית.

"שנים רבות שאני תוהה מהו מקור המשיכה שלי למרחבים מרוקנים. היו לי במהלך הזמן תשובות שונות, חלקן תרבותיות ופילוסופיות ואחרות היו אישיות ותודעתיות. אני מבין היום יותר מתמיד שיש לי משיכה לעירום עירוני. למצב של חשיפה מוחלטת של הסטרקטורה. זה מרתק בעיני ולא פחות מכך חושני.

מוזיאון תל אביב לאמנות סגור למעלה מחודש. אני גר קרוב מאד למוזיאון ומרגיש שיש לי זיקה חזקה אליו. יש לנו היסטוריה משותפת ועד לא מזמן היה לנו גם הווה משותף. על אף כל מחלותיו הוא לי בית והבית הזה סגור עכשיו. אפילו החתולים לא שם.

הסתובבתי הבוקר ממושכות ברחבות הריקות וניסיתי ללמוד את המבנה הזה כשהוא עירום וחשוף. לרוב אנחנו ממהרים להיכנס ולצרוך את הפנים שלו, עכשיו אין ברירה אלא לצרוך את החוץ.

בתוך הבניין הזה יש בדרך כלל כמה אנשים טובים שבוודאי נמצאים כרגע בחופשה והרבה תכניות שלהם נעצרו באבחה. הלוואי שתהיה לנו בקרוב שוב אמנות לא בזום ומוזיאון ללכת אליו, לכעוס עליו, להתרפק עליו, לתהות על התנהלותו, להתלטף על קירותיו.

אבל הי, איקאה פתוחה."— יאיר ברק

יאיר ברק, היקף, 2020

יאיר ברק, היקף, 2020

גיא יחיאלי, 2020

גיא יחיאלי, 2020

עוד תערוכות

ג׳ף קונס: ערך מוחלט / מאוסף מרי וחוזה מוגרבי
טגיסט יוסף רון: הנייר הלבן שחור מבפנים
ארתור ז'מייבסקי, דמוקרטיות
קרן רוסו: תולדות העתיד הקרוב