חינוך לאמנות

תכניות חינוכיות במוזיאון

תערוכה אינטראקטיבית לכל המשפחה

התערוכות לכל המשפחה של מוזיאון תל אביב לאמנות הן תערוכות אינטראקטיביות, המבוססות על תפיסה חינוכית אשר שמה דגש על למידה פרטנית באמצעות תהליך של התנסות אישית. המוזיאון, מתוקף תפקידו לשמר את יצירות האמנות המקוריות, מקפיד על שמירת מרחק פיזי מהן. כדי שהילדים יוכלו לחוות חוויה אחרת וייחודית באווירה בלתי פורמלית, מציעות התערוכות האינטראקטיביות סביבה לימודית עשירה בגירויים, המאפשרת לפעול בה בחופשיות. באופן זה הופך הביקור במוזיאון לחוויה חיובית, וכך יכול הילד להתגבר על תחושות מאיימות העלולות להתעורר בו. היעד המרכזי של שיטת לימוד זו הוא חינוך ללמידה עצמית מהנה ומפרה גם יחד. אנו מאמינים, כי תחושת ההנאה תעודד את הילד לשוב ולבקר במוזיאון וליישם את הכלים שרכש במפגשיו החוזרים עם יצירות האמנות.
התערוכות האינטראקטיביות במוזיאון, המתוכננות במיוחד לצעירים, מצליחות למשוך אליהן אלפי ילדים, הורים, סבים וסבתות. בני המשפחה לומדים על יצירות האמנות המקוריות בעזרת פעילויות והתנסויות, שהופכות את הביקור בתערוכות לחוויה לימודית רב-חושית. כמו כן, מגיעים לתערוכות אלפי תלמידים במסגרת ביקוריהן של כיתות בתי-הספר, שמקבלים הדרכה מיוחדת בתערוכה ממדריכות המוזיאון. תערוכות מגרות אלו הן גם מקור השראה למאות מורים, שנעזרים בהן על מנת לפתח תוכניות לימוד חדשות וכלים מתודיים ללימודי אמנות. הרעיונות המקוריים, השימוש בטכנולוגיה, אופן התצוגה של יצירות האמנות, וכן העובדה שכל תערוכה שונה מקודמתה בעיצובה ובפעילויות המלוות אותה – כל אלו הופכים את הביקור בתערוכות הללו לחוויה אטרקטיבית. 
מטרות התערוכות האינטראקטיביות: לספק לילד כלים להבנה של שפת האמנות, לפתח מיומנויות להתבוננות ביצירות אמנות, לעורר סקרנות והתעניינות, להפוך את הביקור במוזיאון לחוויה חיובית, להעשיר את העולם הפנימי של הילד, להגביר את חוש הביקורת וההערכה. 

  

לפרטים נוספים:

sarar@tamuseum.com

אוצרת: שרה ריימן שור

03-6077044