דילוג לתוכן העמוד
Offgrid , וידאו קולאז', 2016

קותימאן: offgrid offline

Offgrid , וידאו קולאז', 2016

Offgrid  היא היצירה האחרונה בסדרה ThruYou, שהגה ויצר קותימאן (אופיר קותיאל) - מוזיקאי אוטודידקט ומנצח מוזיקלי בתחום הפאנק-ג'ז הפסיכדלי. הסדרה שעלתה לראשונה ב2009 הציבה אותו כאמן אינטרנטי ויוצר מוביל בעולם בתחום תרבות המש-אפ [Mashup]. ב-ThruYou חשף קותימאן את השפה האודיו-ויזואלית הייחודית שפיתח. הוא דגם קטעים מעשרות סרטונים מוזיקליים של מחברים אלמוניים ששותפו ביו-טיוב, ובמלאכת מחשבת טווה מהם קטעי וידיאו מוזיקליים מקוריים, שהוצגו באתר מיוחד. הפרויקט, שהחל בשיטוט באינטרנט על מחשב בביתו , הפך עד מהרה להצלחה ויראלית עולמית. השימוש במדיה החברתית הפופולרית הוביל לקולאז' רחב יריעה של יצירות ללא גבולות פיזיים הבנויות מחלקים מן-המוכן, חלקים שהם יצירות של אחרים, המרכיבים יחד שלם הגדול מסך חלקיו.
פרויקט זה משך תשומת לב רבה הן בשל המקצוענות המוזיקלית, אך גם ובעיקר בשל השימוש במדיה משותפת ובעקרונות תוכן חופשי של יצירה והפצה של אמנות.
העבודה  offgrid מורכבת מ-38 דקות ו-6 שניות של מקטעי וידאו היוצרים אלבום של ג'אז פסיכדלי. במוזיאון היא מפורקת שוב לערוצים המרכיבים אותה והצופה מוזמן להתנהל בחלל, להתקרב לכלים מסוימים ולהתרחק מאחרים ובכך ליצור לעצמו "מיקס" אישי, או לשבת, להתבונן, להקשיב ולהתמסר לאורקסטרה סביבו.

וידיאו — Offgrid, 2016

וידיאו — Offgrid, 2016

התערוכה התאפשרה הודות לתמיכת הידידים הצעירים של מוזיאון תל אביב לאמנות

עוד תערוכות

דיסצנזוס: חקיקה, תכנון, אדריכלות
אפרת חכימי: לחפש כפר
יאיוֹי קוּסאמה: רטרוספקטיבה
24 תמונות לשנייה