דילוג לתוכן העמוד
מתוך תנוכים‭ ‬משושים‭ ‬וחידות‭ ‬אחרות (פרט), 2019

שחר (פרדי) כסלו: משחקים 2013-2019

מתוך תנוכים‭ ‬משושים‭ ‬וחידות‭ ‬אחרות (פרט), 2019

שלושה פרויקטים בשלושה חללים שונים מציג שחר (פרדי) כסלו במוזיאון תל אביב לאמנות. לכאורה, אלה הן שלוש תערוכות נפרדות, שונות מאוד זו מזו, אבל רוח אחת של שעשוע ומשחקיות שוזרת אותן זו בזו.

תנוכים‭ ‬משושים‭ ‬וחידות‭ ‬אחרות (פרט), 2019

תנוכים‭ ‬משושים‭ ‬וחידות‭ ‬אחרות (פרט), 2019

צילום: אלעד שריג

עבודותיו של כסלו נעות בין מִשחק [game] לבין משחקיוּת [play]: העבודה צל חם (2019-2017) (סביבת משחק) מאופיינת במשחקיות המעמידה את החוויה הגופנית והאישית של המְשחק במרכז, ואילו העבודה צינור לח, תנוכים משושים וחידות אחרות (2019-2017) והיישום GWhat הם מִשחקים בעלי חוקים ברורים. השימוש באלמנטים של משחק ומשחקיות מרחיק את הצופה מאופן ההתבוננות השגור ביצירות אמנות וגם מן הרצינות האופפת את המבקר במוזיאון או בגלריה לאמנות. זוהי אמנות המבקשת למצוא רעיונות משחקיים, שיעמדו בבסיס העבודה, יכוננו את עמוד השדרה שלה ויכניסו את הצופה לעולמה.

GWhat הוא משחק המבוסס על מנוע חיפוש התמונות של גוגל. העיקרון בו פשוט: המשחק מציג בכל סיבוב תוצאות חיפוש תמונות במנוע, ועל השחקן לנחש את מחרוזת החיפוש העומדת בבסיסן. חלק מהמחרוזות ישירות ומטופשות, אחדות קשות לפיצוח, חלקן בנות כמה מילים, ואחרות בנות כמה אותיות. כמעט כולן מייצרות עמימות, בלבול ורב משמעות. על השחקן לעמוד על ההיגיון של האלגוריתם המחפש בפרק זמן קצוב. כל מחרוזת היא חידה, והמשחק מציב בפני השחקן כמה עשרות חידות כאלה.
למשחק GWhat >

עוד תערוכות

מוחמד אבו סאלמה: אֶשֶׁד
תיאטרון החיות
רואים ירוק רואים שקוף
נטע ליבר שפר: על תקוות וחלופות אחרות