דילוג לתוכן העמוד

סינמה־מוזיאון: שישי קולנועי במוזיאון / ויתקין את ויתקין, 2017 / בשיתוף פסטיבל אפוס

המוזיאון שמח להציע לקהל מבקריו ימי שישי תרבותיים במיוחד! בכל יום שישי יוקרנו מיטב הסרטים העוסקים באמנות ותרבות, לאחר הרצאה קצרה מאת אוצרי המוזיאון.

היוזמה היא פרי שיתוף פעולה בין המוזיאון לבין אפוס, הפסטיבל הבין־לאומי לסרטי אמנות ותרבות. חובבי הקולנוע מוזמנים ליהנות מסרטים מרתקים ומעוררי מחשבה מרחבי העולם לצד ביקור בתערוכות של אמני מופת מישראל ומחו"ל.

* כרטיס לסרט כולל גם כניסה לתערוכות במוזיאון, בכפוף לשעות הפעילות של המוזיאון.

ויתקין את ויתקין, 2017 | בימוי: טרישה זיף, ארה"ב, 2017, 90 דקות, אנגלית וספרדית, תרגום לעברית
הקדמה: מירה לפידות, אוצרת ראשית

הסרט מתחקה אחר חייהם ועולמם של האמנים, התאומים הזהים ג'ואל־פיטר ויתקין, מהצלמים הידועים בעולם, וג'רום ויתקין, צייר ומורה. על אף קורות חייהם המשותפים, החינוך הזהה שקיבלו והבחירה של שניהם לעסוק באמנות, האחים חולקים פחות במשותף ממה שאפשר לדמיין. דיוקן אנושי בצבעים בוהקים, המתחקה אחר פילוסופיית החיים של כל אחד מהאחים דרך יצירות האמנות שלהם ויחסיהם עם הסובבים אותם. אנו נחשפים לסביבתם היום־יומית, ומתוך כך גם לנרטיבים הייחודיים שכל אחד מהם טווה לעצמו. הנשים הדומיננטיות בחייהם של היוצרים מפרקות את הדימוי הציבורי שלהם ומספקות לצופים הצצה לעולמות האינטימיים ביותר של אמנים שפנו מכור מחצבתם המשותף לכיוונים כמעט הפוכים. הסרט צולם לאורך ארבע שנים ומתעד גם שינויים שהתרחשו בזמן אמת. סרט על ייחודיות, על יצירתיות ועל עיסוק באמנות, שהוא גם סרט על חיים, על אהבה, על אובדן ועל ריחוק.

סרטים נוספים בסינמה־מוזיאון:
14/6/24, 11:30 סופי קאל: ללא כותרת, 2012 >
21/6/24, 11:30 מרסל דושאן: אמנות האפשר, 2020 >
28/6/24, 11:30 טולוז־לוטרק: אמן חסר מנוח, 2019 >
5/7/24, 11:30 אנג'ליקה, 2019 >