דילוג לתוכן העמוד

מחוץ לקובייה

מוזיאון תל אביב לאמנות בתמיכת קרן רפפורט מציג את התערוכה "מחוץ לקובייה" באוצרות וינטלטור — חלל תערוכות נודד שהוקם על ידי האמן ישי שפירא קלטר. זוהי תערוכה קבוצתית קצרת מועד בעצימות משתנה הפזורה במספר אתרים ברחבי העיר תל אביב–יפו. מפארק הירקון ועד לשכונת התקווה מתלכדת כוריאוגרפיה של פיסול במציאות. אמנים מקומיים מאלתרים את עשייתם בסמוך לסביבת קיומם: בתוך אזורי המחיה, בחללים שכורים, בבית מלון, על גג הבית, מהמרפסת, בחצר האחורית, במרחב הציבורי או לצד עבודות אמנות קיימות.

לאתר התערוכה >

התערוכה מרחיבה באופן מטפורי את גבולותיו הפיזיים של המוזיאון, כמו גם את תפקידו של המרחב העירוני, ממרחב שימושי למרחב אמנותי. עבודות האמנות בתערוכה משתרעות על פני שטח תצוגה רחב היקף, אופיין א־מונומנטלי וחושי, חומריותן משובשת, לעיתים נסתרת או חסרת צורה מוגדרת. בתערוכה זו חושיו של המשוטט בעיר – שהופך מעתה למבקר בתערוכה – מתחדדים ומגיבים בו־זמנית גם לעבודות האמנות וגם לרגעים היומיומיים שמזמנת הסביבה העירונית. "מחוץ לקובייה" מפעפעת לתוך החיים עצמם, מטשטשת את מושגי הזמן והתצוגה השגורים, ונטמעת כזמזום בנוף העירוני הסואן.

אמניות ואמנים משתתפים:
טל אנגלשטיין, בלה בריזל, לני גאונט, יונתן גירון, אביגיל הופקינס, עומר הלפרין, אנה ווילד, מקסים טורבו, שירי טרקו, עודד יונס, עודד יעקב, עמית לוינגר, סיגלית לנדאו, אלעד לרום, שיר מורן, מכון לחקר החופש, מיכל מקרסקו, רומן נפלי, אפרת נתן, שחר קרמר, חיה רוקין ברקמן, נועה שוורץ, עירא שליט

התערוכה התאפשרה הודות לתמיכת קרן ברוך ורות רפפורט

התערוכה התאפשרה הודות לתמיכת קרן ברוך ורות רפפורט

עוד תערוכות

מוחמד אבו סאלמה: אֶשֶׁד
תיאטרון החיות
רואים ירוק רואים שקוף
נטע ליבר שפר: על תקוות וחלופות אחרות