דילוג לתוכן העמוד

יצירתו של מאוריציו גוטליב יהודים מתפללים בבית הכנסת ביום הכיפורים (1878) מוצגת במוזיאון תל אביב — בית דיזנגוף, סוף שנות ה־30

צילום: Philips Press Bureau
ארכיון מוזיאון תל אביב לאמנות

ארכיון מוזיאון תל אביב לאמנות מתעד את הפעילות וההיסטוריה של המוזיאון מ־1929, אז החל דיזנגוף לפעול למימוש הקמת המוזיאון, ועד ימינו. הארכיון אוסף, משמר ונותן גישה למידע אותנטי הקשור לעבודת המוזיאון לאורך 90 שנותיו, ונובע ממנה. הארכיון מחויב להשיג את מטרותיו באמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים, ומעודד את מעורבות הציבור בתכנים.

גוף הידע הארכיוני העשיר מכיל קרוב לשני מיליון פריטים פיזיים ומאות אלפי פריטים אלקטרוניים המשקפים את ההיסטוריה ותחומי העניין של המוזיאון, ביניהם פרוטוקולים, דוחות, מסמכי מנהלים, אוצרים ואישים, תיקי תערוכות, יצירות ותורמים, פרסומים מוזיאליים, חוֹלְפוֹת (אפמרה), תצלומים, תוכניות אדריכליות, הקלטות וידאו ואודיו. מידע רב־ערך זה הוא עדות לתהליך הקמתו של המוזיאון, לעבודת מנהליו לאורך השנים, להתפתחות האוספים, להיסטוריית התערוכות, לפעילויות אגף החינוך, לקשרים עם אמנים, גלריות, מוסדות אמנות בארץ ובחו״ל, ולקשר בין המוזיאון לתושבי ישראל. יחד מהווים חומרים ארכיוניים אלו מקור מידע חיוני הן להמשכיות מוסדית והן למחקר תולדותיו ותפקידו של המוזיאון בהיסטוריה העירונית והלאומית.

עמוד מתוך מחברתו של דיזנגוף על המוזיאון, 1931
ארכיון מוזיאון תל אביב לאמנות

מוזיאון תל אביב לאמנות עושה כל מאמץ לכבד את זכויות היוצרים. אם חלה הפרה כלשהי, נקבל כל הערה ונתקן בהתאם

לתיאום ביקור ולפרטים נוספים

טל' 03-6077445
Archive@tamuseum.com

עוד במחקר