דילוג לתוכן העמוד

מפגש בזום / "אלבום דרום": צלמים ישראלים במחווה לתושבי הנגב המערבי

לנוכח המצב הביטחוני יהיה המוזיאון סגור לקהל הרחב. רוב הפעילויות במרחבים הפיזיים נדחות עד להודעה חדשה, פרט לכמה אירועים (ההשתתפות ללא עלות אך נדרשת הרשמה מראש).

ימים קשים מנשוא עוברים על כולנו. כדי לסייע, ולו במעט, אנו מציעים, זה השבוע השישי, שעה של הפוגה: בכל יום נקיים הרצאות ומפגשים מרתקים בזום, ללא עלות.

השבוע ניזכר בתערוכות עבר במוזיאון, נכיר מקצת מהיצירות האהובות באוספיו ונבקר באוספים חשובים ברחבי העולם. אנו מזמינים אתכם, קהל שוחרי התרבות, ליהנות משעה של סקרנות.

אנו מאחלים לכולם ימים שקטים.

"אלבום דרום": צלמים ישראלים במחווה לתושבי הנגב המערבי / מרצה: פרופ' דנה אריאלי, צלמת, בהשתתפות יובל חן ומשה פילברג

אלבום דרום הוא פרויקט מחווה לתושבי הנגב המערבי שיזמה דנה אריאלי בפייסבוק בעקבות הטבח הנוראי של ה־7/10: בכל יום עולה תיק צילום של צלם או צלמת שנשבו בקסמי הנגב המערבי ותעדו אותו לאורך השנים. אלבום התצלומים הקולקטיבי שמתהווה בימים אלו מתייחס למגוון השאלות שעלו על סדר היום הציבורי בישראל בעקבות ארועי ה־7/10 בצורה ישירה או משתמעת, על ידי צלמים העוסקים בצילום למחייתם או כתחביב, מי שמתגוררים באזור הנגב המערבי או כאלו שהגיעו לתעד את האזור לאורך השנים. עד עתה נאספו עשרות רבות של תיקי יוצרים המייצרים הקשרים מרתקים ומנכיחים את הפסיפס האנושי המתקיים בישראל.

השיחה בהשתתפות: משה (מושון) פילברג, צלם טבע ונופים, מתגורר ביד מרדכי, יובל חן, צלם עיתונות ומגזין של ״ידיעות אחרונות״ ופרופ׳ דנה אריאלי, עוסקת בתרבות זכרון בישראל ובגרמניה, תוך התמקדות באמנות וטראומה, מהפקולטה לעיצוב, חולון.

משך המפגש: כשעה וחצי

להתחברות לזום >

דימוי: דנה אריאלי, חוות אל היען, 2021